Cricotecka - Bambibuka
16243
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-16243,bridge-core-1.0.4,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode_popup_menu_text_scaledown,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.0.8,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
Pracownia BAMBIBUKA - CRICOTEKA

Cricotecka

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA – instytucja kultury założona w roku 1981, działająca przy ul. Szczepańskiej 2 w Krakowie.

Wykonaliśmy plakaty oraz ulotki reklamowe dla wydarzeń “Laboratorium pizzich i tarantyzmu” oraz “ Weekend z performatyką”.

 

 

Tarantyzm to apulijski fenomen, który od wieków sytuował się na granicy chorobowej aberracji, mistycznego obrzędu i kulturowego widowiska. Od lat też fascynował i pobudzał wyobraźnię nie tylko psychiatrów i psychologów, ale przede wszystkim inspirował artystów teatralnych, którzy dostrzegli w nim twórczy potencjał.

Pracownia BAMBIBUKA - CRICOTEKA

Performatyka to nauka o performansie. Jako dyscyplina akademicka za przedmiot badań bierze zachowanie. Performatycy, wykorzystując materiał archiwalny, czyli książki, fotografie, nagrania video, ale też np. świadectwa archeologiczne, starają się opisać to co robią ludzie w określonych sytuacjach. Przedmiotem performatyki jest więc nie tylko spektakl-performans, ale także nasze zachowania codzienne, rytualne, zabawowe itd